Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi & Elida Shehu - Krah Per Krah Ne Jete Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur ti qesh një lule e bukur çel
Ja këtu në sytë e mi
Një yll i ri shkëlqen në qiell
Plot zjarr shkëlqen dhe syri yt i zi
Të shoh ty një gaz i lehtë vrapon
Ja këtu në gjoksin tim
Në një brigadë të dy punojmë
Uzinës ne ja shtojmë më shumë rininë

Oh sa ëndrra thurrim ne
Përkrah të dy vrapojmë në jetën tonë
Në sytë e mi ti je,
Je një zjarr ndezur gjithmonë
Françesk Radi & Elida Shehu
Publikimi: 25/04/1984
Muzika: Françesk Radi
Teksti: Vasil Dede
Orkestrimi: Françesk Radi
Kënga Fituese E Anketës Muzikore Në Radio-Tirana, Prill, 1984


Françesk Radi & Elida Shehu - Krah Per Krah Ne Jete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krah Per Krah Ne Jete".
3. Video është e këngës "Krah Per Krah Ne Jete", por nuk këndohet nga Françesk Radi & Elida Shehu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0