A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Franc Koruni
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  19
Music genres: Pop

Franc Koruni is a singer. Në Shtator 2015, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Kjo Jete, Te Jete". Kjo është ndër këngët e para që kam kompozuar dhe si shumica e këngëve të mia flet për aspektet të ndryshme të jetës të trajtuara thjesht dhe me mesazhe te qarta. Ndoshta kam perdorur nje stil te thjeshte muzikor, por per mua ne kete kenge me shume se cdo gje tjeter kane rendesi fjalet. Thelbi i kenges eshte te tregoje se kjo jete eshte me e thjeshte dhe me e bukur nga c'e jeton shumica prej nesh. Po e mbyll pergjigjen me nje fragment nga kenga: "Femijet po luajne, rete qe duan te na gjuajne, se nuk po bejme ate qe duam".

Në Shtator 2016, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "I Shkreti Mbret".

Në Dhjetor 2016, Franc Koruni merr pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Macka".

Në Tetor 2017, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Jemi Njelloj".

Në Tetor 2018, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "O Nene Egzistence".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019