Më mbaj mend (për 1 muaj)

Franci Rrasa - Pa Ty (Feat. Atnand Muca)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Kohen pas e kthej
sepse kam mall per ty
por ti ke ikur larg
nuk ndodhesh me aty
aty ishte vendi jon
ku takoheshim gjithmon
ndjenjat po mi zgjon
ti ndjenjat po mi zgjon

[Atnand Muca:]
Une ndjej mall per ty
te dua si i marr
nuk mundem te t'harroj
ndaj nje leter po te dergoj
nje foto mbaj ne dor
e shikoj e filloj e qaj
ku iku dashuria
se per te kam shum mall
e vetmja dashuri je ti
dhe k'te ti mire e di
pa ty s'mund t'vazhdoj
gjithmon do te kujtoj...

[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Nuk jam i penduar
dhe pse nga ty i lenduar
fjalen Te Dua
kurr se kam harruar
zemra di te fal
po per ty s'kam me ndal
se ti je jeta ime
dhe pse me mbushe me zhgenjime
c'do dit dhe nat te enderroj
dhe as vet se kuptoj
pse kaq shum te dashuroj...

[Atnand Muca:]
Ty te mendoj
qendro me mua
ti jo mos ik
se pa ty kam shume frik
beso kurr mos thuaj jo
kthehu tek une e me prano
dua te jetojm te dy
do te dua gjithmon ty...

[F.R & Atnand Muca:]
Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer

Dita s'kalon Pa Ty
dua te jemi te dy
dua te kem gjithmon prane
te dua te dua te dua zemer..... :)


Ky tekst u dërgua nga  reniiFranci Rrasa
Featuring: Atnand Muca
Publikimi: 02/01/2012


Franci Rrasa - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Franci Rrasa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Franci Rrasa:


Komente 0