Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Balada E Gurit (Feat. Aida Ndoci)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

:: Eurovision 2007 ::

(Hah... hahahah... he...)
(Ladadide... hehehe hehehe...)
(Hah... hahahah... he...)
(Ladi ladudode... hehehe hehehe...)

Dikur për të mos ardhur kurrë
Ktheva shpinën dhe hodha një gur
Mu duk se jeta mori nur
Sa shumë eca e nuk ndala kurrë

Miliona gurë i preka
Dhe për andej nga erdha
Ktheva gjoksin, ah...

Një det me lot e gjeta
Dhe njerez që si unë
Një gur kerkonin, hah...

Kthema Zot
Kthema mallin që më more
Kur më nise larg, ah...

Kthema Zot
Vetëm loti thyen gurin
Që e hodha pas

Të lutem kthema Zot
Ti kthema lotin që më more
Kur më nise larg

Të lutem kthemë Zot
Se vetëm malli thyen burrin
Për tu kthyer pas, oh...

(Ah... ah... he...)
(Ah... ah... ah... he...)
Hah...

Kthema Zot
Kthema mallin që më more
Kur më nise larg

Kthema Zot
Vetëm loti thyen gurin
Që e hodha pas, ah...

Të lutem kthema Zot
Ti kthema lotin që ma more
Kur më nise larg

Të lutem kthemë Zot
Se vetëm malli thyen burrin
Për tu kthyer pas

Ah... ah...
Frederik Ndoci
Featuring: Aida Ndoci
Publikimi: 21/12/2006
Festivali: Festivali i 45-të në RTSH
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Adrian Hila


Frederik Ndoci - Balada E Gurit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Balada E Gurit".
3. Video është e këngës "Balada E Gurit", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0