Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Kenge Pafund Eshte Rinia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Shkove, nje dite para nesh
kur bashke po rrinim, te shikuam
Qeshe, atehere ne per ty asgje nuk dinim
te ngacmuam.

Nuk fole, por me bisht te syrit
per nje cast, na qortove
Nuk fole, por me vete kushedi cfare the.
Ndoshta ti keq mendove.

Dikush pas teje na foli,
per ty ne na qortoi
ne zemer me fjale na rendoi
rinine e tij ai e harroi.

Vertet me ty ne gabuam
por kjo ish vetem nje shaka
per ty si asnjehere kenduam
dhe sot me kenge te themi: na fal!

Sa here ne rruge prane na kalon bukuria
dhe nje fjale nga zemra buron
ndoshta nxiton neper lodra rinia
por kur therret atdheu vrapon.

Me zene e tij nje rruge te re cel rinia
dhe cdo dite kenge te reja krijon
pa gjume rri aty ku mbrohet liria
te ardhmen cdo dite e takojme.
Eshte kenge pa fund rinia!

Dikush pas teje na foli,
per ty ne na qortoi
ne zemer me fjale na rendoi
rinine e tij ai e harroi.

Vertet me ty ne gabuam
por kjo ish vetem nje shaka
per ty si asnjehere kenduam
dhe sot me kenge te themi: na fal!

Sa here ne rruge prane na kalon bukuria
dhe nje fjale nga zemra buron
ndoshta nxiton neper lodra rinia
por kur therret atdheu vrapon.

Me zene e tij nje rruge te re cel rinia
dhe cdo dite kenge te reja krijon
pa gjume rri aty ku mbrohet liria
te ardhmen cdo dite e takojme.

Ja ndodh te gabojme
gabime mund te beje dhe rinia
po s'ndahet ajo nga dashuria
qe toke e shtrenjte asaj i mekon

Sa here ne rruge prane na kalon bukuria
dhe nje fjale nga zemra buron
ndoshta nxiton neper lodra rinia
por kur therret atdheu vrapon.
lalalalala..Per ty kendojme!Nuk kemi video për këtë këngë.
Frederik Ndoci - Kenge Pafund Eshte Rinia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Pafund Eshte Rinia".
3. Video është e këngës "Kenge Pafund Eshte Rinia", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0