Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Zonja Shkoder Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Zonja Shkoder
Nji kange du me ta kendu
Kaq larg nga ti
Shume me ke mungu.

Na ikem, te braktisem,
udhe te mbare pa na beku,
ti qan atje per ne,
per ty na qajme ketu.

Kjo kange vaji,
qe te kushtohet ty,
le ta shuj' pak mallin
e times rini.

Ah, e di se kurre
S' me tret jo dheu i huj
Po te lutem loce
Nji vorr n'dhe tand ma ruj.

Liqenit t' Shkodres,
ketu nane, si k'nojme
Rozafatin tone,
ne k'tu, nuk e shikojme.

Mbi rrugicat tuja
Tani ma nuk vrapojme,
Rinia jone..
Aty si ta harrojme.

Na mungon balta jote, gazi pa kufi,
karajfilat e tu, plot hijeshi
nje syzeze e heshtur, perkarshi
ai cift pellumbash, qe sillen n' ajri.

Dielli kur del, mbi maje t' Sheldise
Vajit t'permallshem, bylbyli tek ja nis
Jargavanat e tu, bukuri e rralle
Ah, ma gjen nje burre ta duroje k'te mall.

Shkodra e Zonjes,
plot halle sot po fsheh
Thone thinjet Taraboshi,
Cukali thojn' ka re.

Zemra ime e ngrime,
kendon ktu „Lulebore"
shoket qe m' rrethojne
buz'qeshin me zor.

Ah, ketu larg nga ti,
askush s'u ba poet
ne gjunje, i perlotun
s'bahet kerrkush mbret.

Per shkodranet larg
ma e hillet pleqnia,
tek veshi ushton:
„Vllazniaaa!"

Na mungon balta jote, gazi pa kufi,
karajfilat e tu, plot hijeshi
nje syzeze e heshtur, perkarshi
ai cift pellumbash, qe sillen n' ajri.

Dielli kur del, mbi maje t' Sheldise
Vajit t'permallshem, bylbyli tek ja nis
Jargavanat e tu, bukuri e rralle
Ah, ma gjen nje burre ta duroje k'te mall.






Frederik Ndoci - Zonja Shkoder
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zonja Shkoder".
3. Video është e këngës "Zonja Shkoder", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0