Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Qyteti I Ëndrrave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Ne enderr neteve, te gjej lehte fare
papritur zgjohem, prane s'te kam
ne gishtat e mi, si shkume detare
tretet vegimi yt..dhe zbardh.

Humbet, perseri humbet dhe diten e jetojme
pa lajme, pa lajme, sejcili ne rruge te vet
nga malli per ty, syte e mi desherojne
te behet i vogel, nje cast ky qytet.

Ne nje stine krenarie, e beme ne me fjale
te shihemi rastesisht, e lame dikur
por une nuk munda, qe ne diten e pare
se qyyteti u rrit, me shume se kurre.

Ne nje stine krenarie, e beme ne me fjale
te shihemi rastesisht, e lame dikur
por une nuk munda, qe ne diten e pare
se qyteti u rrit, u rrit me shume se kurre.

Ne rruge te ndryshme, na fsheh qyteti
ashtu te bardhe, shkojne jave dhe muaj
te gjitha i kemi bere pa bere asgje
te gjitha i kemi thene, prape te vuaj.

Humbet, perseri humbet dhe diten e jetojme
pa lajme, pa lajme, sejcili ne rruge te vet
nga malli per ty, syte e mi desherojne
te behet i vogel, nje cast ky qytet.

Ne nje stine krenarie, e beme ne me fjale
te shihemi rastesisht, e lame dikur
por une nuk munda, qe ne diten e pare
se qyyteti u rrit, me shume se kurre.

Ne nje stine krenarie, e beme ne me fjale
te shihemi rastesisht, e lame dikur
por une nuk munda, qe ne diten e pare
se qyteti u rrit, u rrit me shume se kurre.


Frederik Ndoci - Qyteti I Ëndrrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti I Ëndrrave".
3. Video është e këngës "Qyteti I Ëndrrave", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0