Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Lules Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Sa here qe cel,
ti bukur di te dehesh,
dhe ndjenja ske
por shume di te shprehesh.

Ti sflet asnjehere,
por fjale te ngrohta thua,
dikush kur te dhuron,
mbi ty ka shkruar, te dua.

Sa do ti te mos vyshkesh,
se shume ke per te thene,
ndaj zemrat qe te kane prane,
ndaj zemrat qe te kane prane,
te vyshkesh ty ste lene.

Sa do ti te mos vyshkesh,
se shume ke per te thene,
ndaj zemrat qe te kane prane,
ndaj zemrat qe te kane prane,
te vyshkesh ty ste lene.

Sa here qe cel,
ti bukur di te dehesh,
dhe ndjenja ske
por shume di te shprehesh.

Ti sflet asnjehere,
por fjale, te ngrohta thua,
dikush kur te dhuron,
mbi ty ka shkruar, te dua.

Sa do ti te mos vyshkesh,
se shume ke per te thene,
ndaj zemrat qe kane prane,
ndaj zemrat qe kane prane,
te vyshkesh ty ste lene.

Sa do ti te mos vyshkesh,
se shume ke per te thene,
ndaj zemrat qe te kane prane,
ndaj zemrat te qe kane prane,
te vyshkesh ty ste lene.

Ti sflet asnjehere,
por fjale te ngrohta thua,
dikush kur te dhuron,
mbi ty ka shkruar te dua.

Te dua..lule


Ky tekst u dërgua nga Besmir


Akordet:

Ab D#
Sa here qe cel,
D# Ab
ti bukur di te dehesh,
Ab A#m
dhe ndjenja ske
D# Ab
por shume di te shprehesh.

Ab Fm
Ti sflet asnjehere,
D# C#
por fjale te ngrohta thua,
Ab D#
dikush kur te dhuron,
D# Ab
mbi ty ka shkruar te dua.

Ab C#
Sa do ti te mos vyshkesh,
D# Ab
se shume ke per te thene,
Ab A#m
ndaj zemrat qe te kane prane,
A#m D#
ndaj zemrat qe te kane prane,
D# Ab
te vyshkesh ty ste lene.

Ab C#
Sa do ti te mos vyshkesh,
D# Ab
se shume ke per te thene,
Ab A#m
ndaj zemrat qe te kane prane,
A#m D#
ndaj zemrat qe te kane prane,
D# Ab
te vyshkesh ty ste lene.

A E
Sa here qe cel,
E A
ti bukur di te dehesh,
A Bm
dhe ndjenja ske
E A
por shume di te shprehesh.

A F#m
Ti sflet asnjehere,
E D
por fjale te ngrohta thua,
A A
dikush kur te dhuron,
E A
mbi ty ka shkruar te dua.

A D
Sa do ti te mos vyshkesh,
E A
se shume ke per te thene,
A Bm
ndaj zemrat qe kane prane,
Bm E
ndaj zemrat qe kane prane,
E A
te vyshkesh ty ste lene.

A D
Sa do ti te mos vyshkesh,
E A
se shume ke per te thene,
A Bm
ndaj zemrat qe kane prane,
Bm E
ndaj zemrat qe kane prane,
E A
te vyshkesh ty ste lene.

A F#m
Ti sflet asnjehere,
E D
por fjale te ngrohta thua,
A E
dikush kur te dhuron,
E A
mbi ty ka shkruar te dua.


Te dua ..lule

Frederik Ndoci - Lules
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lules".
3. Video është e këngës "Lules", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0