Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Potpuri Shkodrane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Shkodrane" kënduar nga Frederik Ndoci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gëzim Salaj - Potpuri Shkodrane

dhime as pak nuk pate ti per zemren time 2x
me more ne qaf ah mori katilee 2x
dhime as pak nuk pate se mu prish dashnija 2x
kujt ti ankohem per hallet e mi iaa 2x

ref.
tash sa dite uzdaja mbori une o i mjeri tuj hjek zi 2x
mash ba ftyra verdh oo si limoni prej marakut qe kam nty 2x

maraku ne zemer me rri,tuj mu shtu vjen dite per dite 2x
je e bukur si gjenesh perendija tka godit 2x
o shife vedin djal nuk ma din hallin
kur zylyfi moj te bjen ballit valla i mjeri sa shume durova2x
o po te pres moj kur te thras jacija o dil tma japish o nji muhabetee
ty te rashin moj namt e mia o sevdaja mu ba sebepee 2x
o me kto petka po mdukesh e hishme o me ate zemer shume te bute eee
karajfili o me dalldis ee oo lume arshiku moj qe te kpute eee2x

Këngë Shkodrane - Potpuri Shkodrane

Moj e mira synin larush - e
besa ty moj s’të ka kërkush - e
besa ty moj s`të ka kërkush - e

Besa ty moj s’të ka kërkush - e
veçse unë moj që të kpus - e
veçse unë moj që të kpus - e

Moj e mira synin e zi - e
shyqyr dush o qe t’kam kojshi - e
shyqyr dush o qe t`kam kojshi - e

Shyqyr dush o qe t’kam kojshi - e
kur t`mërzitem o vij e rri - e
kur t`mërzitem o vij e rri - e

Pashë dy sytë e tu si drita
pashë dy sytë e zez qi m’ke

Pash freskinë e drandofilles
me m`diftu se e kuja je

Be po t’baj ty more djal - e
me t’diftu se e kuja jam

Per dy sytë qe kam në ball - e
se la vetin me shku dam

O, kur më rri karshi m’karshi - e
Unë me ty kam ra n’dashni - e
Bardh’ e bukur je
Nuk kam qarje pa t’marr - e

O, fustanet zoti m’ka dhan - e
Si nji peshk moj du me u ba - e
Edhe n’det moj du me gdhi - e
Tana peshqit me i përzi - e

Hajde, e bukur je

Greta Zani - Potpuri Shkodrane

pranver pranver ti na mush met kanq me ne(2x)
pranver ska ma per mu qysh se baba mka feju(2x)

ti more babe me te qilin mke feju(2x)
me ni dyzet vjecar m'detyron me u perqafu
(2x)

a thu spaska shkodra jon ni djal te rri(2x)
baben e lash ne shtepi baben gjeta perseri(2x)

qile at zemer plot kujtime(2x)
qile pran moj lulja ime(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

qilu pran dhe mos rri e mbyllur(2x)
sa ne zemer me ke hymun(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

ti me nji kumul un me nji kumul(2x)
hajde gjamadanin oo me nji sumul(2x)

jarnananana jarnananane
goc shkodrane ti e kujna je
jarnananana jarnananane
goc shkodrane sa e bukur je

ti me nji dardh un me nji dardh(2x)
hajde ma gezofsh fustonin e bardh(2x)

jarnananana jarnananane
goc tirane sa e bukur
jarnananana jarnananane
goc tirane ti e kujna je

ti me nji moll un me nji moll(2x)
hajde paska goca o belin e holl(2x)

jarnananana jarnananane
goc e bukur ti e kujna je
jarnananana jarnananane
hajde goce sa e bukur je

ooooooooo kur me rrin karshi karshije
un me ty kam rran dashnije
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

ooooooooo o sta bleft zoti mka dhone
por si peshk po du me u boe
e ne det po du me hye
tanat peshk me i perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

oooooooo ustalik zoti mka dhone
por si qelp o du me u boe
e nkoptec po du me hye
tanat puljat mej perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
oooooo nuk kam qajre moj pa tmare

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/09/2010Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente mbi këtë këngëFrederik Ndoci - Potpuri Shkodrane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Shkodrane".
3. Video është e këngës "Potpuri Shkodrane", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.