Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Një Ditë Shprese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  20

Mund ta mbaj qiellin me dore
vij nga legjendat, dhe jam prap gjalle
lind' ilir e rrite arberor,
tek ky vend me diell lare,

Po kerkoj tej horizontit,
nje dite shprese por me kot
shoh plot lypsare qe i luten Zotit
miljona sy te lare me lot.

Kujt ti lutem-Zojes se Shkodres?
apo ty Zot Baba Tomorr,
I perkasim te gjith botes,
tek ky truall une do t'kem vorr.

Metropolesh te trishtuar,
me moral te strukur vrimash
shoh shqiptaret e merguar,
si pronare psheretimash.

Te gjitha yjet me dore kam prekur
Ne qiellin blu permbi kete dhe.
Jam Paqedashes me diell thekur
sot jam ylber neser rrufe.

Me ju jetoj, mes qiellit dhe tokes
Pikon Hyjnorja nga Perendite.
Larg inatet larg urrejtjet
qe ne liri te rrojne femijet.

Ne se i duhet paqe botes
dhe lumturi gjithe njerezimit
vij nga legjenda e murosjes
Pranoj ritin e kryqezimit..

Te gjitha Yjet me dore kam prekur
ne qiellin blu permbi kete dhe,
Jam Paqedashes, me diell thekur
sot jam ylber neser rrufe.

Me ju jetoj mes qiellit dhe tokes
Pikon Hyjnorja nga Perendite
Larg Inatet Larg urrejtjet
qe ne liri te rrojne femijte
....Me dashurine e Nane Terezes...
Frederik Ndoci
Publikimi: 26/12/2013
Festivali: Festivali i 52-të në RTSH
Muzika: Frederik Ndoci
Teksti: Agim Doçi
Orkestrimi: Endri Sina


Frederik Ndoci - Një Ditë Shprese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Ditë Shprese".
3. Video është e këngës "Një Ditë Shprese", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0