Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Martiret E Fese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Me kryq ngarku ne shpirt e zemer
e shkrine jeten dhe rinine.
t'vetmit vllazen t' Jezu Krishtit
te paepun ne pervujt'ni.

N'kohe t'kjoftelargut kob i zi,
ne terr kenduet Ave Marine,
besa n' Zot si drite e diellit,
sh'ndriti loti ne syte e tuj.

Fali Zot, Zoje e bekueme,
se ky i pashpirti,jo nuk din cka ban,
o meshtare te fese se Zotit
ne flamur gjaku i juaj, mbajti Shqipnine gjalle

Ndihm' o Zot si me ke ndihmue,
falet jeten pa ofshame,
hekrat ne duer nje jete shterngue,
vec lirine e patet nane,

Lakun ne fyt vdekjen mbi kry,
per atdhe, fe e flamur,
"rr'nofte Shqipnia e Krishti Mbret,
fjale e fundit duel nga ju.
"rr'nofte Shqipnia e Krishti Mbret,
fjale e fundit duel nga ju.

Fali Zot, Zoje e bekueme,
se ky i pashpirti jo nuk din c'ka ban
o meshtare te fese se Zotit
n'flamur gjaku juaj, e mbajti Shqipnine gjalle
meshtare gjithmone me bese te Zotit,
Ai gjithmone ...ai gjithmone me ju..


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 04/11/2016
Muzika: Frederik Ndoci
Teksti: Agim Doçi


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0


Frederik Ndoci - Martiret E Fese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Martiret E Fese".
3. Video është e këngës "Martiret E Fese", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.