Frederik Rreshpja Poezi
Frederik Rreshpja

Anija E Bardhë

Çdo natë shoh në ëndërr një anije të bardhë
dhe anijethyerit e vdekur.
Tani e tutje ata janë të vdekurit e mi.
Çdo natë lutem për ta, pasi nuk e di ku fillon ëndrra,
përderisa të gjithë ne jetojmë në një anije të bardhë.
Anija e vdekur ikën tutje,
kurse anijethyerit rrinë më këmbë në funddet.
Ne të gjithë jemi anijethyer,
unë vetë rri më këmbë në funddetin tim.

- Poezi nga Frederik Rreshpja{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0