Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Ngrihuni Ne Valle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  42

REF.:
Gure mbi gure te mos ngelet,
Ta tundim qe nga themelet.
Kenge e valle,dheu tundet,
Dasem ne shtate katundet.

Ngrihen miq e shoke ne kembe,
Vijne burra hijerende,
Armatosur gjer ne dhembe
me dollira e me kenge.

Vijne nga Myzeqe e Madhe,
Burra o per kale shale,
Ngrene dolline e s' u thone dale,
kobure zbrazin ne valle.

Kerceni se nuk ka gajle,
Eja ngrihuni ne valle,
Tunden fusha edhe male,
Valle treshe myzeqare.

Ejani vallen ta hedhim,valle myzeqare,
Ejani vallen ta ndezim o ta djegim fare.

REF.:
Gure mbi gure te mos ngelet,
Ta tundim qe nga themelet,
Kenge e valle dheu tundet,
Dasem ne shtate katundet.

Ulur ne balle te qoshese,
Ulur trimat qe kane bese,
Dajon e kane vene ne mese
Burrerine masin ne sheshe.

Me shallvare dhe takije,
Sa lezet u paska hije,
Me kenge e zbardhin mengjesin,
Me valle krushqit i presin.

Kerceni se nuk ka gajle,
Eja ngrihuni ne valle,
Tunden fusha edhe male
Valle treshe myzeqare.

Ejani vallen ta hedhim valle myzeqare,
Ejani vallen ta ndezim o ta djegim fare!

REF. x2:
Gure mbi gure te mos ngelet,
Ta tundim qe nga themelet,
Kenge e valle dheu tundet
Dasem o ne shtate katundet
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/07/2016


Free Mc's - Ngrihuni Ne Valle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngrihuni Ne Valle".
3. Video është e këngës "Ngrihuni Ne Valle", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0