Official Video

Top 200

Free Mc's - Do Pijme E Do Bejme Qejf


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/01/2017

2017-01-28T19:43:57Ish nje djal, nje djal korcar
Djal i pashem dhe i mbare
Ishte dhe nje skrapalli
Djal i mire, djal flori

E solli fati dhe rruga
Te njifnin nje djal nga Struga
Nate e dite kalonin toke
U bene miq, e shoke per koke

Dhe kur rrinin, s’rrinin kot
Rrekellenin ndonje gote
Cdo te Shtune gjer ne te gdhire
E kalonin duke pire

Nuk e benin per tu dukur
Pinin dhe kalonin bukur
Dhe kur pinin,s’pinin pak
Nga tre shishe per cdo nate

(Refreni 2 here)
O po do pijme e do bejme qejf
Ore deri neser ne mengjes
O do pijme Xhoni dhe raki
O sa ti dali uji i zi

Me uiski dhe me vodka
Nji nga nji i hidhnin gotat
Nuk vonoi edhe per dreq
Na u doli nami i keq

Thane ti vinin gishtin kokes
Te mos behen gazi i botes
Dhe vendosen kur te pijne
Mos te ngasin me makine

Nje here per darke korcari
Thirri shokun nga Skrapari
Moren dhe ate struganin
Qe te pinin dhe te hanin

Na u be goxha gosti
Pinin gotat me dolli
Korcari mori taksi
Po iku nga shpi e tij

Refreni 5 here

Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestroi: Bledi Telha
Klarinetë: Jovan Mino


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...