Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free MC's - Nga Mot Gezuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Drita zbukurime nëpër rrugë e në vitrina,
Urime në mesazhe edhe në kartolina.
Një Vit i Ri po vjen, një Vit i vjetër shkon,
I vogël e i madh sot gëzon edhe feston.
Bredhi zbukuruar me lodra e dhurata, tavolina shtruar presim që të vijë mesnata.
Me gota nëpër duar, të gjithë për të uruar,
Si sot e për shumë vjet ky Vit i Ri gëzuar!

Urimi sa një det,
Jetë edhe shëndet,
Gëzuar Viti i Ri,
Gëzuar për shumë vjet!

REF.:
Gaz e hare dhe lumturi,
Në çdo vatër e në ç'do shtëpi!
Gaz e hare dhe lumturi,
Nga Mot Gëzuar Vitin e Ri!

Globin anembanë fishekzjarret natën ndezin,
Fëmijët shkruajnë letra dhe Babagjyshin presin.
Të zbresë nga oxhaku me dhurata mbushur thesin,
Se vitet ikin shpejt, vetëm kujtimet mbesin.
Urimin më të bukur për këtë vit e gjeta,
Të mira e gëzime që këtej e tutje jeta!
Ëndrra dhe dëshira u bëfshin të vërteta,
Kur akrepat të bashkohen të dy tek 12-ta!

Urimi sa një det,
Jetë edhe shëndet,
Gëzuar Viti i Ri,
Gëzuar për shumë vjet!

REF.:
Gaz e hare dhe lumturi,
Në çdo vatër e në ç'do shtëpi!
Gaz e hare dhe lumturi,
Nga Mot Gëzuar Vitin e Ri!
Free Mc's
Publikimi: 23/12/2017
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Free MC's - Nga Mot Gezuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nga Mot Gezuar".
3. Video është e këngës "Nga Mot Gezuar", por nuk këndohet nga Free MC's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0