Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Festa E Beqarise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Orkestrimi:

Bledi Telha

Video Produksioni:

Cinefocus GT

Komente

Asnjë Koment

09/11/2018

2018-11-09T17:00:00+00:00Shoket qe ju doli nami
Ja korcari,ja strugani
Skrapalliun mos haroni
Sepse e kerkon zakoni

Nese keta ju duken pak
Ishin edhe tre fierak
Bashk me ta dhe nje vlonjat
Dhe nje tjeter ne berat.!

Shoket na u mblodhen prape
Qe ta gedhijne edhe nje nate
Dhe njeher te behen tape
Pa hile e pa inate

Shoqeria sot feston
Por kete here jo si gjithmon
Kane sebep prandaj gezojn
Korcarin do ta martojne

Club e muzik balerina dhe gota
Daulle violina whiski dhe vodka
Tequila shampanj corona kampari
Raki safi made in skrapari

Ref×2

Eshte kjo feste e beqaris
Lamtumire e shoqerise
Kur te vije dite e hene
Nuk do jesh me sic ke qen

U mblodhen te premten
I zuri e shtuna
U trash muhabeti
E corbe u be puna
Korcari martohet
Qan hallin e vet
Vlonjati do labce si lab i vertet
Mbaroi rakia ne hall skrapalliu
Beratsi kerkonte per nuse i ziu
Merzitur strugani
Skish pire asnje pik
I kishte dhene doktori ca antibiotik

Topa-topa namin lane
U dehen u bene tufane
As lume e as det si shpelane
Ska polic qe i mban

Mysabet shkoi muhabet
U harua e sebepi
Dhe mengjesi kur i gjeti
Ca nga mali ca nga deti

Club e muzik balerina dhe gota
Daulle violina whiski dhe vodka
Tequila shampanj corona kampari
Raki safi made in skrapari

Ref×3

Eshte kjo feste e beqaris
Lamtumire e shoqerise
Kur te vije dite e hene
Nuk do jesh me sic ke qen


Ky tekst u dërgua nga Regi Meco
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet