Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Gjithe Bota Je Per Mua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  30

Gjithe bota je per mua
Ne sy moj te kam drite
Se kur te them te dua moj
Te dua o me gjithe shpirt

E vizatova dashurine
Me vargje ne nje kenge
Fjalen te dua shkruajta moj
bashke me emrin tend.(2x)

Dashurine e bera kenge
E hodha ne nje leter
Ne zemren time nuk ka vend
Jo nuk ka vend per tjeter
Ti nuk je gjysma ime
por je shume here me teper
Ti shpirtin dhe mendimet
Mi ndez si vere e vjeter
Per ty e jap dhe jeten
Per ty i jap te gjitha
Per ty asgje s‘kursej
Dhe per ty cdo gje e fal
Prandaj e morra penen
Dhe i hodha gjithe sa kisha
Ato qe nuk kam ditur
Si te ti shpreh me fjale

Ref

Gjithe bota je per mua
Ne sy moj te kam drite
Se kur te them te dua moj
Te dua o me gjithe shpirt

E vizatova dashurine
Me vargje ne nje kenge
Fjalen te dua shkruajta moj
bashke me emrin tend.(2x)

Vizatova dashurine ne pentagram me nota
Se ti je shpirti im per mua je gjithe bota
Per mua je gjithe bota e gjithe bota le ta dije
Se vetem ty te dua gjer ne perjetesi
Fjalen te dua, emrin tend ne zemer
I kam gdhendur
Per ty do pervelohesha do digjesha ne zjarr
Rruget do me merrja e do rendja si i cmendur
Per ty edhe djallit shpirtin do t’ia marr

Gjithe bota je per mua
Ne sy moj te kam drite
Se kur te them te dua moj
Te dua o me gjithe shpirt

E vizatova dashurine
Me vargje ne nje kenge
Fjalen te dua shkruajta moj
bashke me emrin tend.(2x)


Ky tekst u dërgua nga KamelaFree Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/02/2019
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Free Mc's - Gjithe Bota Je Per Mua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjithe Bota Je Per Mua".
3. Video është e këngës "Gjithe Bota Je Per Mua", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0