Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Kolazh Jugu 2019 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O shoke me det me det
kam nje mike more me lezet
e ze me dore e me rreshqet
porsi ngjala more neper det
ngjale e portonoves ooo
zemren sec ma more ooo

Kam nje det te madh o shoke sot per tu rrefyer
eshte nje vajze capkene zemren time ka rrembyer
dua qe ti flas o shoke po si afrohem dot
dua qe ta bej per vete po perpiqem kot
i ze rrugen ta ndaloj ketu edhe nje mot
sme pranon shpirt e zemer mi ka bere cope
bej ti flas me goje po iken e sme pret
bej ta ze me dore porsi ngjala me rreshqet
do te vije une sonte e do ta ze pusine
ngjale e portonoves moj atje ku ke shtepine

Nuk mjaftojne dy sy te sodis bukurine tende
nuk mjaftojne kur te kam prane vetem rrahjet e nje zemre
nuk mjaftojne dy duar te te ledhatoj te prek
vajze e portonoves si ngjala me rreshqet

O shoke me det me det
kam nje mike more me lezet
e ze me dore e me rreshqet
porsi ngjala more neper det
ngjale e portonoves ooo
zemren sec ma more ooo

O sec u hodha moj neper lumet oo
uje kishte moj der ne gjynjet oo
jarinani nani o te keqen oo
iku cupa sonte me la vetem oo

Me pelqen nje vajze ne fshat
e mendoj dite e dhe nate
nje muaj me sjell verdalle
me e mira ne mehalle
lart e poshte shkoj me makine
cdo dite dhjet mije leke benzin
vajza me eshte bere fiksim
si do vej ky halli im
si do vej si do vej si do vej ky halli im
do te shkoj do te shkoj ne fshat do ta ngre shtepine
shkon e ben sikur s'me sheh
do semurem te bej be
do te kap moj grykezen
do ta hedh lumin me kemb

O sec u hodha moj neper lumet oo
uje kishte moj der ne gjynjet oo
jarinani nani o te keqen oo
iku cupa sonte me la vetem oo


Ktheje koken mbrapa moj
ktheje moj dhe nje here
te shikosh babane moj
per te fundit here
se babai per ty moj vajze
eshte bere pike e vrere
ktheje koken mbrapa moj
ktheje moj dhe njehere

Det me lot behet avllia
kur del nusja nga shtepia
ka lezet vajza te qaj
se po ndahet nga babai
Degjoni nje fjale qe thote
''Duaje burrin mbaje fort''
porsi nena me baban
nuk do gjesh ne gjith dynjan

Sot martohet vasheza
ajo moj meskeputura
buze trendafileja
bu bu bu bu burbuqeja


Ktheje koken mbrapa moj
ktheje moj dhe nje here
te shikosh babane moj
per te fundit here
se babai per ty moj vajze
eshte bere pike e vrere
ktheje koken mbrapa moj
ktheje moj dhe nje here

Gure mbi gure te mos ngelet,
Ta tundim qe nga themelet.
Kenge e valle,dheu tundet,
Dasem ne shtate katundet.

Ngrihen miq e shoke ne kembe,
Vijne burra hijerende,
Armatosur gjer ne dhembe
me dollira e me kenge.

Vijne nga Myzeqe e Madhe,
Burra o per kale shale,
Ngrene dolline e s' u thone dale,
kobure zbrazin ne valle.

Kerceni se nuk ka gajle,
Eja ngrihuni ne valle,
Tunden fusha edhe male,
Valle treshe myzeqare.

Ejani vallen ta hedhim,valle myzeqare,
Ejani vallen ta ndezim o ta djegim fare.

Gure mbi gure te mos ngelet,
Ta tundim qe nga themelet,
Kenge e valle dheu tundet,
Dasem ne shtate katundet.


Ky tekst u dërgua nga 63N4Free Mc's
Publikimi: 27/09/2019


Free Mc's - Kolazh Jugu 2019
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Jugu 2019".
3. Video është e këngës "Kolazh Jugu 2019", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0