Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Pika Pika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(Anis) Emrin s'ta di, të thërras seniorita,
me buzët qershi dhe me flokun me rrica,
sa shumë po të shkon, sa mirë po të rrika,
mbi trupin si ngjalë ky fustani me pika.

(Romir)
Më the jam e vogël, durova dhe prita,
më the të largohem, qëndrova nuk ika,
aty ngrysej nata, aty zbardhej dita,
sa të mbushet mendja,sa të dali frika!

(Genti)
Ububububu, më rëntë pika,
kur ti më shikon më lëshon syri xixa,
si hëna,si dielli,si ylli si drita,
fustani me pika, sa mirë po të rrika!

Refren:x2
Eee, pika pika,
eee, mirë të rrika,
Eee, mirë të rrika,
eee, pika pika.

(Anis)
Kur shkon edhe vete, ecën lente lente,
më bën ti për vete, dhe shpirtin më trete!
I shkurtër mbi gju fustani me pika,
unë prapë jam këtu,jo nuk u mërzita!

( Romir)
Të pashë ty në rrugë e ta bëra me drita,
me ty s'jam gabuar, në shenjë unë godita,
më pe e hutuar, në krahë unë të ngrita,
u treta, u fika për fustanin me pika!

(Genti)
Ububububu, më rëntë pika,
kur ti më shikon më lëshon syri xixa,
si hëna,si dielli,si ylli si drita,
fustani me pika, sa mirë po të rrika!

Refren:x2
Eee, pika pika,
eee, mirë të rrika,
Eee, mirë të rrika,
eee, pika pika.
Free Mc's
Publikimi: 22/05/2021
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir LlanajFree Mc's - Pika Pika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pika Pika".
3. Video është e këngës "Pika Pika", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0