Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frenkli Vjero

Frenkli Vjero
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: pop

Frenkli Vjero është këngëtar. Ndërsa tradita familjare në fushën e muzikës nuk ka munguar, ai zgjodhi të ndjekë studimet e larta për Mjedisin, pasi sipas tij, mjedisi, zhvillimi dhe ruajtja e tij, përbën një pasion tjetër të fortë krahas muzikës. Para se të merrte pjesë në 2 talent show, Frenkli nuk ka pasur një aktivitet të spikatur muzikor në të kaluarën e tij, përveç disa angazhimeve të natyrës shkollore.

Në vitin 2012, Frenkli Vjero merr pjesë në X Factor Albania 1.

Në vitin 2014, Frenkli Vjero merr pjesë në The Voice Of Albania 4. Në “The Voice” ai vjen për të çuar më tej prirjen dhe pasionin e tij për muzikën, e pse jo nëse do të ketë një dritë në fund të tunelit të marrë përsipër dhe angazhime shumë serioze për t’ia kushtuar të ardhmen e tij botës së muzikës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

X Factor Albania


Komente 0