Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fugaa
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
Këndon kryesisht: hip-hop

Fugaa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Fugaa është një këngëtar i ri në showbizin Kosovar. Ai merr pjesë në grupin infinit, në kohët e fundit bëri ca bashkpunime shumë të sukseshme.

Më datë 28 Dhjetor 2006, Fugaa publikon videoklipin "Ska Mu Nal", në bashkëpunim me Real 1. Me këtë këngë, Fugaa merr pjesë në VFM 2007 në vitin 2007.

Në vitin 2006, Fugaa publikon albumin "Të Dhëna Mbi Autorin".

Më datë 22 Maj 2009, Infinit Records publikojnë videoklipin "Pa Emer", në bashkëpunim me Da Ghost, K Master & Fugaa.

Më datë 16 Korrik 2010, Flori publikon videoklipin "Making Of", në bashkëpunim me Fugaa. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 5 Gusht 2010, Elvana Gjata publikojnë videoklipin "Ma Mani Nejen", në bashkëpunim me Fugaa. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Fugaa, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Elvana Gjata marrin pjesë në VFM 2011 në vitin 2011.

Më datë 10 Prill 2014, Andy Gramm publikon videoklipin "Zero", në bashkëpunim me Fugaa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  2lines  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Infinit Records

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Fugaa »

Komente 0