Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

G Bani - Ki Kujdes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ki Kujdes".
3. Video është e këngës "Ki Kujdes", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

G Bani - Ki Kujdes  (Feat. Mj.xhelo)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

27/12/2007

2007-12-27T20:59:37+00:00Tabela tregon kthes
shoferi është i lodhur shikon rrugën me pertes
mban timonin pakujdes
përpara një ndertes
bëhet shkaku qe te vdes
se kishte fajin asfalti kishte pire ca te zeze
ne doni te keni jetën tuaj tregoni kujdes
mos e vrisni ne bese shokun kur takon penges
mos e beso dashnoren kur te thotë do të pres pres
deri ne pesë pesë do të numeroj
edhe fytyren tënde përgjithmonë do t´a harroj
jo jo nuk e besoj se e ve dashurinë ne loj
çdo gjë me interes ishte e lehtë qe t´a kuptoj
mesohu qe të mos mbash kot me kot njerezin ne goje
mesohu qe të mos te vënë kot me kot njerëzitë ne loje
nuk e vleresoj miresine kur kuptoje
se e mira është e keqe dhe te keqen e deboj
te keqen e deboj po po të keqen e deboj

Mj.Xhelo:Ki kujdes ne rrethin shoqeror del i keqi ne mes
Dhe miku yt qe ke besim ka dy fytyra pa bes
Nuk e doni te miren se keni te keqen penges
Tani te gjithë mendojnë si te te ndajne ne pjes
Asnje njeriu nuk i duhet ne je gjall apo po vdes
Ki kujdes veten tënde mos u hap ne njerëz se njerëzitë të duan vetëm për interes
A e kupton ne këtë botë qe ne jetojme sot vellai vellain nuk e respekton
Sepse ky është parimi i botës sone
Ky është parimi qe kjo bota jonë beson mjafton
Mj a me degjon ne momente te vështira qe te gjithë te lënë ne balte anjeri nuk te ndihmon
Se njerëzitë aty duken ne momente te vështira ti te miren po degjon
Apo e kam gabim jo nuk e besoj
A e kupton o shoku im qe njerëzitë sot nuk duan t´ia din
Prandaj asnjeriu nuk i kam nevojë.

Ref:Ki kujdes ki kujdes ki kujdes ki kujdes....

G.Bani:Është taman diçka si semundje është tamam diçka si sida
Të gjithë thonë se u bene trima por te gjithë vrapojne nga frika
Të gjithë paguajne taksa te gjjithe vrapojne nga policia
Akoma ata qe kanë policine nëpër shtëpia
Të gjithë kërkojnë paradollar euro dhe Lekë
Të gjithë i luten zotit por e bëjnë me demek
Zoti i madh na shpeto njerezia ka shkalluar
Se bien akoma me poshte se vitin e kaluar
Bej diçka për ta ndaluar
Se do bjeri ne gremine
Por ju te gangsterave mendojnë edhe shtepine
Refugjate ne athine
Domethënë ki kujdes qe mos ta hash ki kujdes
Jetojme ne një botë qe është gati te na vdes
Jetojme ne një botë qe është gati te na vdes

Mj.Xhelo:Bej kujdes o shoku im
Kur te flasin edhe ne rrugë mos u kthe prapa se do shikosh ti policine te fusin brenda dhe s´te japim asnjë sqarim
Ki kujdes o shoku im
Mos u mpleks me qeverine mos u mpleks ti me shkerdhata ki kujdes mos bëj gabim
Për te miren tënd ki kujdes ti shoqerin
Se te fusin ne belara dhe s´duan tia din
E provova e burgun edhe te e zezen e pim
Provuam edhe kapshticen provuam edhe kakavin
E provova edhe jetën e nates me njerëz qe ne jetën e tyre s´kish kuptim
Nate e ditë vetëm pimë
E provuam edhe me vize qe te tjerë as qe e din
Perkushtuar shokeve te mi qe janë ne burg edhe atyre qe kanë vdekur dhe me s´do të vin.
Pra kujdes se te ndjekim ki kujdes kur te vim.

Ref:Ki kujdes ki kujdes ki kujdes.............


Ky tekst u dërgua nga Eljan Elx
Më Shumë Këngë Nga G Bani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë