Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Deri Kur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis

Vellezer edhe motra shqipetar dhe shqipetare
Nuk kam kete radhe qef per kenge e per hare
Vec me keqadhje do ju them nje lajm te keq
Ka nddhur tragjedia me e madhe ne Gerdec
Ne kete moment qe shkruhet ky kob i vertet
Lotet rrjedhin lum dhe gjaku esht ende i nxeht
Jane shembur dhjetra shpi jane plagosur qindra vet
Te pakten 18 kan ikur nga kjo jet
Pacin ndjes ku gjenden shpirti iu ndricoft
Sic u haru Otranto Bulciza Karaburunit kujtimi i tyre nga botuesit mos u harroft
Sa per politikanet tane zoti na ndihmoft
I zhdukt te liget Skutho-Hipokritet
Djathtas edhe majtas kolltuqet ua rrenoft
Per krimet qe kane ber ata zoti i denoft
Shqiperine e shpetofte nga kjo fare ashtu qofte

Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis

Deri kur do te na vrisni me marrezine
Deri kur do ua durojme padrejtesine
Deri kur do na gjymtoni e do shpetoni
Deri kur do te vazhdohet kjo gjendje tranzicioni
Deri kur legena Deri kur o njerez koti
Deri kur ju marte dreqi deri kur ju vrafte zoti
Deri kur sdo ta zbatoni ligjin o ligjvenes
Deri kur harram e paci qumeshtin e nenes
Deri kur me trafiqe e pislliqe trashanike
Deri kur do mohoni pergjegjesite politike
Deri kur sundim paligjshmerie e te lige
Deri kur do ta shfrytzoni kete popull per karrige
DERI KUR me keto pislliqe trashanike
Deri kur do ti mohoni krimet politike
Deri kur sundim paligjshmerie e te lige
Deri kur do ta shfrytzoni kete popull per karrige

Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis


Ky tekst u dërgua nga 2-aie3G Bani
Publikimi: 22/02/2015


G Bani - Deri Kur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deri Kur".
3. Video është e këngës "Deri Kur", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0