Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Bote E Egerr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Straton e gjuajten 2 here per ta vrare fare
shenjat e plumbave ne dyer dhe ne dritare
nuk te tregoj dot se ca bente per te nxjerr pare
por asnjeri nuk ngacmonte pa i pas hak.
Mbas disa muajsh qe shpetoj ne spital prap
qe nga rajoni i policise e sollen me vrap
30 e ca pika i gelltiti ne postobllok
si vdiq i tille trim pa derdhur asnje pike gjak.
Andrea vdiq me 22 te enjten e madhe
e la nje djale yll edhe nje vajze si sorkadhe
flasim per cun te mencur dhe me lek dhe me zemer
e kish zakon me vdekjen qeshte dhe hidhte valle
ne lajme thane ishte infrakt zemre-me lara
"e kishte gjuajtu akrepi disa dite para"
mendimi im duke e njohur mire rrethinen
qysh djal te ri e mpleksen shoket me heroinen...

Refreni (2x)

Eshte bote e egerr bote e egerr shum
Te hapin varrin ndersa ti flen gjum
Naten qe shkoi te mbysin ne lume
Edhe te qajne ne mengjesin tjeter.

Une nuk kam shoke nuk kam "miq te vjeter"
Ne zemren time kam vec disa vllezer
Dhe po nuk folem ndoshta flasim neser
Te tjere nuk duan se eshte bote e egerr

Te tjere nuk duan se eshte bote e egerr

"Gjyshin" e kapi antidroga per 12 buk
sic tregojne gjerat rrezikon me disa vjet burg
i thashe "largohu" nuk me degjoi tha "do rri ne rruge"
tani e ndrroj thote "bej muzike" qe te bjere bute
Te "zinjte" e kishin ruajtur me terezi
Ku shkon,ku rrin te gjitha me fotografi
shume djale i mire dhe zemer arte familja e tij
k'shu tha Clodi kur foli ne prokurori,
Juristi tha i kishte "per vet'perdorim"
do Zoti ta besojne ne gjyq kete tregim.
Semit i gjeten "hekurin" ne disponim
edhe Spartakun akuzojne per bashkepunim.
Ku jane tani te gjithe ata qe ishin shoke jashte
te gjithe ata qe prishnin leke dhe pinin droge bashke
i di kush jane dhe bejne shume mire me mu heq sysh
Njeriu e kish keshilluar "mos u hap gjysh".

Refreni (2x)

Eshte bote e egerr bote e egerr shum
Te hapin varrin ndersa ti flen gjum
Naten qe shkoi te mbysin ne lume
Edhe te qajne ne mengjesin tjeter.

Une nuk kam shoke nuk kam "miq te vjeter"
Ne zemren time kam vec disa vllezer
Dhe po nuk folem ndoshta flasim neser
Te tjere nuk duan se eshte bote e egerr

Te tjere nuk duan se eshte bote e egerr....


Ky tekst u dërgua nga  Nardi1992


Nuk kemi video për këtë këngë.


G Bani
Publikimi: 28/07/2015


G Bani - Bote E Egerr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bote E Egerr".
3. Video është e këngës "Bote E Egerr", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0