Më mbaj mend (për 1 muaj)


G-Bani - Ditlindja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditlindja".
3. Video është e këngës "Ditlindja", por nuk këndohet nga G-Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

G-Bani - Ditlindja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika & Teksti:

G Bani

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

02/07/2020

2020-07-02T15:00:05+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Ditlindja" kënduar nga G-Bani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Ditlindja".
Videoklipi nga G-Bani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Capital T - Ditlindja

Shum Urime Për Ty
Shum Urime Për Ty
Shum Urime Për Ty
Shum Urime Për Ty

Well all right
Let`s go
Well all right
Well all right

Ref:2x
Osht ditlindja jot ke ardh me festu ti
Lsho muziken qe t pelqen edhe nisja kce ti
Shoqe e tua jon gati me shperthy
Kejt kjo fest sonte u bo veq per ty

Se kush e ka ditlindjen sot koka special
Party koka ba special shum
Dhuratat jon bo gati une qysh pe sho
Paskan ardh qaq shum njerz
Sa qe shum pak po i njo
Ja nisin vijn urimet tash njo ka njo
Dekorimet jon n`nivel amo bash n to
Kcejshin mir sidomos do do
Kur t`vesin a o mir? Ti ju thu po po!
did you lied ? e ki ditlindjen
Qoj durt thej gotat per ditlindje
Pi shampanj me shoqe per ditlindje
Bo krejt qa don me bo per ditlindje

REF:2X
Se osht ditlindja jot ke ardh me festu ti
Lsho muziken qe t pelqen edhe nisja kce ti
Shoqe e tua jon gati me shperthy
Kejt kjo fest sonte u bo veq per ty

Krejt osht OK nonstop ti po thu
Ti po knaqesh edhe shum mir je tu kalu
Je tu i kqyr dhuratat kush ma tmiren ta ka pru
Krejt i ki ngat kurgjo s`osht tut mungu
Bo krejt qa din me bo se mo sun e kthen
Kejt i kan syt te ti e ty osht ka t`pelqen
Let time ti mo qito dit sun i nxen
Bohesh gati mi fry qirat edhe torta po vjen
did you lied ? e ki ditlindjen
Qoj durt thej gotat per ditlindje
Pi shampanj me shoqe per ditlindje
Bo krejt qa don me bo per ditlindje
Ref:2X
Se osht ditlindja jot ke ardh me festu ti
Lsho muziken qe t pelqen edhe nisja kce ti
Shoqe e tua jon gati me shperthy
Kejt kjo fest sonte u bo veq per ty


E kush e ka ditlindjen se
Kush e ka ditlindjen se
Congratulations..!
It`s so special tonight

Just rest and press
No the more,
No the least
Kush e ka ditlindjen NEXT

Mc.nia - Ditlindja

Ditëlindja:

Mc.Nia[G*STREET]

Nalnaa n'errsir veq yjet pom bojn drit
e nesermja po vjen pa ty e pres at dit
18 i kom arrit eh ty nuk tkom n'pransii
pse zotii m'denoj kaq keq m'la me lot n'sy
eh sonte iom n'vetmi veq rakien pe shijoj
amo shija buzve tua me kurgjo nuk ion nisoj
kur e shoh tjetrin pran teje kur t'puth eh t'perqafon
zemra jem o kan zemra jote po qysh kur ti se don
asniher se ki kuptu, qa kom mujt me bo per ty
pse spom kqyr niher en sy,, edhe niher me mu kthy
vetmien spo muj me thy, eh me gjet pak lumturi
kush munet n'jet mem kthy, mem dhan shpres per ardhmeri
ti vashdoe jeten tonde, mos meno kurr qe iom kon
un po vdes me zemer t'thyme, veq per ty jet t'gat kom lon
po luj rrol n'ket serial, ku vetmia te un pason
je i vetmi personn,, qe m'pastron eh m'sheron
edhe niher pot thot t'duu,, kom met dasht sa t'o kjo jet
amo skom mo shpres per tyy, mrena vuj jasht shkruj n'flet
dhurat prej teje lot eh dhimbje, sod i boj 18
veq edhe niher met prek, ftyra jote n'zemer tem o tret

Ricksick - Ditlindja

Donn-D
sot o dita jote nuk tu rrihet diqka tmunon
e ke mledh kejt shqonin po dikush pot mungon;
dikon qe e ki ne zemer e kur se ke harru
po kshtu fati deshti rrug tona mi ndryshu;
dhuratat i hap veq e jemja pot mungon
syt e mbushur lot nonstop per mu menon;
pom dhem qe sje afr e di ktu kom deshtu
pom dhem qe aj tipi kit dit esht yt tu ta uru ;
shpresoj nlumturin tane pa prezencen tem
zotit ju luta po ky fakt mu esht kam dhem ;
po duh me bah 1 stop kohen mrapa me kthy
mos me pas ma gabime e me kan veq me ty;
koha tash nuk kthehet po prap ko me luftu
dej sat boj per veti kur sko mu dorzu
faktin qe tkom hup spo muj une me pranu
tash po marr pak frym refrenin du me ngu

Refreni
tash ti je tu e festu me krejt nietzt e tu
hapy b-day baby ksaj radhe pa mu

Ricksick
festa vazhdon afer i ki njerzt e tu
un po rri i qet nzjarr per ty tu menu;
e di ska kthim ska shpresa per vazhdim
urime ditlindijen zemr e di kom bah gabim ;
nashta shum te lendova veq falje pot krkoj
falem qisaj here dije kurr ma nuk gaboj;
ja nisum prej fillimit krejt prej zeros kan me shku
sjom msu me ket ndjenj po per ty kom me ndryshu;
ksaj nate i erdh fundi prap mendje per ty
ditelindia jote perfundon pran muh sum ki;
e di qe te dhem se di pse sje tum besu
pe du edhe 1 shanc po du me ta deshmu
une jom per ty e di shoqnia jote ka nderhy
qita sun pe shti nkry pse shoqnin je tu e ngu ;
qyky fakt pom vran qe sje tum besu
harroj kejt nihere hadje prap ti me mu;

Refreni
tash ti je tu e festu me krejt nietzt e tu
hapy b-day baby ksaj radhe pa mu

Ricksick
zemra u ndal kur nsyt e tu shikova
pash dashnin ton shum u permallova
deshta mu afru po vetja so kam len
u largova jo qe stduh po shum pom dhem
zemer mfal se shum un tkom lennndu
po duh me kthy kohen se shum jom permallu
ditlindia jote tash ktu po .. perfundon
ski kuit mi than t`duh tash nshpi a ie ka shkon
Donn-D
fotografit tona me mall jom tu i shiku
i kujtoj dit tona edhe pse une tkom lendu
tash ti um fale e gabime ma nuk ka
ti ma ndryshove jeten prej qastit kur tkom pa
nga aj qast kur zemrat tona u bashkuan
jeta jon shum tash ka ndryshu
gjith kem me kan bashk ska ma as ni dyshim
deri tna ndan vdekja bashk ska me pas ma pikllim

Refreni
tash ti je tu e festu me krejt nietzt e tu
hapy b-day baby ksaj radhe pa mu

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga G Bani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet