Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fajt
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Korrik 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Fajt është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ne fillim njhiej si G-Fighter. Si Fajt hyri ne skenen shqiptare kohey e fundit, ne bashkpunim me Etnon dhe Tringen. Po sjell vazhdimisht edhe kenge solo, te cilat po pelqehen mjaft dhe sot Fajt ka perkrahje te madhe nga reperet e tjere shqiptare.

Më datë 14 Korrik 2009, Ekrem Gj publikojnë videoklipin "Ta Hekim Flamën", në bashkëpunim me G-Fighter & Japan.

Më datë 10 Tetor 2010, G-Fighter publikon videoklipin "Normal", në bashkëpunim me Dr.Mic.

Më datë 18 Dhjetor 2015, Fajter publikon videoklipin "Asnjon1", në bashkëpunim me BimBimma & Timmy. Teksti u shkrua nga BimBimma.

Më datë 28 Maj 2016, Tringa Kay publikon videoklipin "Your Love", në bashkëpunim me Fajt.

Më datë 18 Korrik 2016, Etnon publikojnë videoklipin "Ça Bon Per Mu", në bashkëpunim me Fajt & Dj Dagz.

Më datë 22 Janar 2017, DJ PM & Dj Dagz publikojnë videoklipin "Hit N'ler", në bashkëpunim me Fajt. Teksti u shkrua nga Fajt. Për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 9 Prill 2017, Milot (Etnon) publikojnë videoklipin "A Duhem", në bashkëpunim me Arday & Fajt. Teksti u shkrua nga Milot Hasangjekaj, Arday, Fajt. Për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 17 Korrik 2017, Fajt publikon videoklipin "Marijuana". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga vetë Fajt, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 25 Shkurt 2018, Fajt publikon videoklipin "Bona Llaf Bona". Teksti u shkrua nga vetë Fajt. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 26 Maj 2019, Fajt publikon videoklipin "Ik Atje". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fajt. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 30 Dhjetor 2020, Fajt & S4MM publikojnë videoklipin "Showtime". Teksti i këngës u shkrua nga Fajt & S4MM, ndërsa orkestrimi u punua nga S4MM & Don Gima. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Black Fish Entertainment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist