Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-gold Army - Djali Deshmorit (Feat. Lepac,. Master.g & Fifty)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Ref:2X Master.G
edhe zemra pom dhem hajt hin nlikur tem
që athere e kupton bash mir dhminbjen tem
kjo varfria shoki jem ish kafshat qe skaperdihet
e kupton gjendjen tem veq ai me bu qe sun ngihet

Lepac:
qet rrug qe mqiti zoti koka shum e gat
a nsahta qe sun pe eci me barkun that
qdo pjes ntrup um djeget kur dal me lyp mshir
e uli kryt e thom o zot a ka ma shtir
kur e di qe nshpi mpresin prind invalid
ata si dhan gjymtyrt e trupit per ket dit
syt plot me lot baba kur t'shkoi te shpia
e kuptoi se qysh nihet kur i thehet burrnia
se nuk ja dha munsin jeta mem plotsu as ni deshir
e ul kryt e thot ka me ardh ni dit e mir
ti rritu bonu burr e kujtoje qa ke hek
kqyre motren e vllaun mos e le kush me ti prek
qather sun i nali lot fjalt e babes um shtin n'dhe
pa kulm mbi kry numroi yet e thom zot a po na she
nese existon dikun 1mi lutje ti dergoi
all-ah nimona se mo sun po duroi

Ref:2X Master.G
edhe zemra pom dhem hajt hin nlikur tem
që athere e kupton bash mir dhminbjen tem
kjo varfria shoki jem ish kafshat qe skaperdihet
e kupton gjendjen tem veq ai me bu qe sun ngihet

Fifty:
Shpesh munona mos me dal krenarin me majt
po sun po duroi kur pe ni nanen tu kajt
po duhet me dal me lyp per me mbijetu
athu edhe sa koh qeshtu ka me na shku
athu pse babi jem e dha jeten per liri
me met na t'harrum me buk mos me u ngi
se besoi qe per qet sen ai ka luftu
qdo nat i lutna zotit mos me na harru
shpesh i thom vetmevete pse mprune nket jet?
a mendon qe me shtri doren koka pun e let?
pom shtin nana vllau edhe ajo moter
pom djeg zemra kur pe di qe ska buk ne sofer
pom duhet me dal me lyp me gjet buken e gojes
i bona 12 vjet pa ja dit lezetin lojes
fmi jetim pa bab i shkelun n'shoqni
lyps nrrug me buk per me u ngi

Ref:2X Master.G
edhe zemra pom dhem hajt hin nlikur tem
që athere e kupton bash mir dhminbjen tem
kjo varfria shoki jem ish kafshat qe skaperdihet
e kupton gjendjen tem veq ai me bu qe sun ngihet

Fifty:
E Kjo KOng I Detikohet gjith atyne fmive qe dalin nrrug
e lypin me pas pak buk me hanger ata kan nevoi per ndimen ton
mos i leni anash se edhe ata jon pjes e shoqris ton
edhe ata jon njerz si ne krijoni pak kushte per ta
Ndimoni ! mos i leni nrrug ata e kan vendin ne shkoll


Ky tekst u dërgua nga Dardani G-gold Army 4 LifeeeeeG-Gold Army
Featuring: Fifty & Master G
Publikimi: 09/02/2010


G-gold Army - Djali Deshmorit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali Deshmorit".
3. Video është e këngës "Djali Deshmorit", por nuk këndohet nga G-gold Army.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-Gold Army:


Komente 0