Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

G.M.C.D - Me Kujto  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/08/2007

2007-08-10T21:43:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Kujto" kënduar nga G.M.C.D.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mastercif - Me Kujto

---------STROF1----------------------------------

un prap e mendoj nkujtime me jeton
prap si prap me mungon ket jo se muhoj
I kujtoj puthjet e tua dhe e pyta veten
a ti mrejte mu a un e rejta veten

kom shum sene mrena nzemer qe moti sti kom thon
ska rendsi qa thujn tjerit mnjafton qe ti mdon

un te kujtoj si kujtimet ma te bukra
ti me harrove dhe ike sa ma larg
nuk mendove as u ktheve
u largove dhe qa ndjeve?

kom ni zemer shum e lendume ni plag pa sherume
qe mbytet ne mendime, me tkalumen
Dua tzgjohem ne mengjes dhe tet kem ty prap
tkisha dash perdit ma shum dhe sisha kthy asni hap

______
---------Refren(x2)--------------------
------ -
ME KUJTO TI OJ ZEMRA IME -
MOS I HARRO PUTHJET E PERQAFIMET -
FAJ ESHTE I JEMI PO JO I KREJTI -
MOS HARRO SE DIKUR MTHIRE MBRETI -
-----------------------------------

--------- STROF2-----------------------------------

thom ishallah najher mendimi tshkon te un
syt ma tbukur se tut sun i gjoj kerkun
isha me ty kurr ste lash vet ne ditet ma tveshtira
ti me harrove dhe m'harrove ne nevojet e mia

ti ishe ber gzimi i ksaj jetes time
un pa ty zdua tvazhdoj se ti je gjysma ime
un kur nuk te lo vet do te jem aty per ty
ne momentet mat veshtira un do tkaloja me ty

a mke harruar a najher ala me kujton
si deshira jem e funit me t'thon sa me mungon
zdu asnje tjeter edhe me m'dash gjith bota
se zemra ime ka qon gjithmon e jotja

A m'pranon a nuk mdon kallzom qka tpengon
kallzomi deshirat se zemra ti plotson
do tkisha dhon boten edhe pa me pas dicka
se ti ke hy n'zemren time e aty do jesesh praa

Yjet E Panjohur - Me Kujto

Thone se disa njerez jane si yjet
edhe pse nuk i shikon e di se egzistojne,
ndersa disa te tjere do ti takosh vetem 1 here
por nuk i harron dot per gjithe jeten...

Ne dhomen time ne kafenete ku rri
kudo mes njerzve me shfaqesh ti
dhe ndihem vetem e di se ne te vertete
kujtimi yne nga pas me ndjek

Ndoshta 1 fund i lumtur eshte shume i bukur, ndoshta jo nuk eshte per ne...

Me kujto te lutem ndonjehere
me kujto te lutem dhe pse rralle
vec ta di qe te mungoj vec ta di se ti ndjen mall
Do me duket mua shume cudi
ne vendin tend nje tjeter do te rri
do t'mi fshije lotet nga syte
sdo ti them se jan per ty.

Dhe pse eshte vone dhe koha shkon
nese mendon .. Ne cdo perqafim jemi une dhe ti
Dhe pse eshte vone dhe koha shkon
nese mendon.. Ne cdo dashuri jemi une dhe ti.

Jo se besova kur ty te pashe prane saj
dhe pse buzeqesha doja te qaj,
e luta zotin te isha une ajo, ajo qe ti ke prane cdo cast...

Ndoshta 1 fund i lumtur eshte shume i bukur,
ndoshta jo nuk eshte per ne...

Me kujto te lutem ndonjehere
me kujto te lutem dhe pse rralle
vec ta di se te mungoj
vec ta di se ti ndjen mall.
Do me duket mua shume cudi
ne vendin tend nje tjeter do te rri
do t'mi fshije lotet nga syte sdo ti them se jane per ty.

Dhe pse eshte vone dhe koha shkon
nese mendon ..ne cdo perqafim jemi une dhe ti
Dhe pse eshte vone dhe koha shkon ...nese mendon ne cdo dashuri jemi une dhe ti.

Me kujto me vjeshten ndonjehere, me kujto me shiun dalengadale
Shi nuk do te bjere gjithmone, por gjithmone une do ndjej mall
Do me duket mua shume cudi, kur nje tjeter lotet te mi fshije
Do ti them se jane per ty.. SE nuk jemi ne TE DY!

Edita Sopjani - Me Kujto

pse je njesoj
je i mir vetem ne gjum
smund te t'harroj
ndoshta pse te dua shum

largohu pergjithmon
po te lus kurr mos u kthe
keshtu me nuk shkon
sot tek un, neser atje

tani me sme harro
me kujto ne vetmi ne at dhom
i vetem kur je
un te dua beso por kta lotet e mi
me nuk dua nga askush ti fshe 2x

pse je njesoj
je i mir vetem ne gjum
smund te t'harroj
ndoshta pse te dua shum

largohu pergjithmon
po te lus kurr mos u kthe
keshtu me nuk shkon
sot tek un, neser atje

tani me sme harro
me kujto ne vetmi ne at dhom
i vetem kur je
un te dua beso por kta lotet e mi
me nuk dua nga askush ti fshe 4x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga G.M.C.D:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet