Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Mi - Prania Jote  (Feat. Alti & Lil'm)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 8

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Alti

27/03/2011

2011-03-27T16:16:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prania Jote" kënduar nga G-Mi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga G-Mi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nescho. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Edhe sonte e ndjej aromen
Por pran nuk te kam
Edhe sonte te ndjej
Por prap vetem jam
Prania jote mungon
e ditet kur vie tek un
Qdo fillim ka ni fund
po Qdo nat nuk ka gjum
Sa shum kam mall
Me lot e kujtoj qdo dit
Ska ma fjal te flas
Pa ty shkoj edhe ky vit
Vetem er parfumi me kujton
Vetem qasti pran teje mungon
Qdo dit kur vie me vrap
Kur qendroje afer meje qdo hap

Reff.:
Mungon prania jote edhe sonte
Sa shum me ty nuk te kam pran
Por ty te kam xhan
Kthehu se vetem jam
Kthehu se vetem jam

Rep.2:
E di se te ti kom lon mbresa
E shpresa vdes e fundit
Lutem qe dhimbjen ta largoj
Qe m'percjell qdo dit
Venin tem aj sun e nxen
E ti me ni zemer po lun
Ti je n'gjakun tim
Edhe pse zemra mrena vun
Nese ndonjeher e ndjen mungesen
Un lutem zemren ta bashkoj
Stres pa gjum deri n'mengjes
Dua kjo t'perfundoj
Sa her shikoj n'pasqyr
Te shoh n'drejtimin tim
Shpresoj ta besh nje hap
Sikur ne fillim

Reff.:
Mungon prania jote edhe sonte
Sa shum me ty nuk te kam pran
Por ty te kam xhan
Kthehu se vetem jam
Kthehu se vetem jam

Mungon prania jote
Edhe sonte
Edhe sonte
T'lutem kthehu
Mos me Ler te pres
Se me shum net do te kalojn
Pa ty nuk dua t'mbesKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet