G-UP
G-UP
G-UP
  • Emri i Vërtetë:
  • Mirgen Shuke:
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Ditëlindja:
  • 27 Tetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
G-UP është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertet eshte Mirgen Shuke. Ai njihet ndryshe si MC dhe muzika qe ai ben eshte e llojit Underground. Kenget e tij me te njohura jane "Marley", "Paqe Jeshile (Himni i rruges)", "Po te kisha lek". G Up ka plot bashkpunime te njohura me shume MC dhe Rappera qe jane Noizy, Stresi, Akrepi, Doza etj.

Më datë 31 Tetor 2011, E.N.E. publikojnë videoklipin "Pusherman", në bashkëpunim me Akrepi, G-UP, M.I.D & Next. Me këtë këngë, E.N.E. marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 4 Dhjetor 2014, Sk3rdi publikon videoklipin "Marley", në bashkëpunim me G-UP.

Në Maj 2015, Rizy merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "O2", në bashkëpunim me G-UP.

Më datë 25 Mars 2016, G-UP publikon videoklipin "Po T'kisha Lek".

Më datë 2 Nëntor 2016, G-UP publikon videoklipin "Rregulli Nr 1".

Më datë 29 Nëntor 2017, G-UP publikon videoklipin "Ring Ring".

Më datë 4 Mars 2018, Addictive & G-UP publikojnë videoklipin "HYMF".

Më datë 13 Nëntor 2018, MC Stobs & G-UP publikojnë këngën "FAMA".

Më datë 4 Janar 2019, G-UP publikon videoklipin e verse-it të tij të këngës "Fama" në bashkëpunim me McStobs.

Më datë 3 Maj 2019, G-Up publikon videon e freestyle-it të rradhës 'Lehtshëm' ("I'm so groovy")

Më datë 31 Dhjetor 2019, G-Up publikon këngën e tij të shumëpërfolur, KING ZLATAN.

Më datë 17 Mars 2020, G-Up publikon RAW audio version të këngës KOJOTA, në bashkëpunim me artistin Addictive.

Më datë 4 Korrik 2020, G-Up publikon videoklipin "Personale".

Më datë 22 Shtator 2020, G-Up publikon videoklipin "Tironas Most Wanted".

Më datë 27 Tetor 2020, G-Up publikon një tjetër freestyle - "AKULL", mbi instrumentalen e M.O.P - Cold As Ice.

Më datë 21 Mars, G-Up publikon Official Soundtrack - "21001", të filmit me metrazh të shkurtër "21001 Days".

Më datë 27 Tetor 2021, G-Up publikon mixtapin e tij të parë, "Lehtshëm" me 14 këngë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: agimi19 agimi19   in2412 in2412  Komente 1