Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-UP - Paqe Jeshile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

E nisim si fillim lojen me fjalet me te thjeshta
Duhet pak frymzim per tu perhapur ne rreshta
Dyshe L ose tre fletsha, me bidon ose te thjeshta
Mund ta marresh me ngadal ose ta nisesh me te shpejta
Te forta ose te leta varet se sa mban fleta
Pasi te mbaroje njera prite se ndizet tjetra
Pas te pares vjen e dyta pas te dytes vjen e treta
Pa u future mir ne loje akoma ste ka dal e djeshmja
Zakonet jan te vjetra pa xivane ne paketa
Duhet edhe pak cigare per te gjelber neper xhepa
Grupe djemsh neper cepa kalim droga te leta
Qe I kan per rezistenc qe u tymos edhe disketa
Sesht e leht qe me muzik qe te mbahet pistoleta
Karikohu pak me rap qe te flasesh me vepra
Kush ka nje pako letra te vemi rëdru refa
Ti prezantojm te gjith mc-ve sesi digjet skena

Ref:
Jam shum dru (lart ne qiell)
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti

Nje paqe jeshile shum dru
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti
Nje paqe jeshile shum dru

Atmosfere kur perzihesh me lojtaret
Tiran, Ballkan, Europe linje ekskluzive shqiptaresh
Pislliqe gangsteresh bllokime karabinieresh
Flitet per gjithcka me teper se kondrabanda cigaresh
Mbushur me banda vulgaresh hidhni syte jasht dritares
Kemi paqen jeshile si tem per gazetaret
Me kapni ku jam I renduar ofert per kengetaret
Ne lojen e tymosim si kam ne band superstaret
Superstaret gjith shqiptaret perkujdesje nga kopshtaret
Lac, Lazarat, Fier ke te besh me te paret
Kush e mban mend te paparin qe te flasim percaret
Nese e provon lojen kthehesh me konsumatoret
Me shum per te shtyr oret e dhjeve dhe per sot shkollen
Ne asnje cast te dites nuk ndahesh nga bashkpuntoret
Mikpritjen per vizitoret, respektin qe ta ndezi
Rend dhe ne gjum te ka marre malli per mengjezin

Ref:
Jam shum dru (lart ne qiell)
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti

Nje paqe jeshile shum dru
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti
Nje paqe jeshile shum dru

Dicka per te dredhur kur me cunat je mbledhur
vetem pi edhe qesh cigaren duke percjellur
Esht bim e mbjell ne token qe na dha zoti
Jam totalisht ne paqe kur citoj vargje hip hopi
Esht shpirti im esht shpirt I joti eshte shpirt I kesaj bote
E ka si nje drej zogu ne kohen qe e terhoqe
Reze an, rrallon rabin kermin mos e mon
Qe ne pastaj ne cdo parti I shoqeruar me shoqen
I dashuruar me shoqen I fiksuar pas shoqes
Gjithmon me aromen e saj ne mbarvajtjen e shfaqes
Jan fillimet e faqes per artikullin e paqes
Paqja jeshile nga te gjith ne rrugicat e lagjes

Ref:
Jam shum dru (lart ne qiell)
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti

Nje paqe jeshile shum dru
Gjithmon jam me ty (te kam me vete)
Ngjitem lart nga ty (nga ty)
Me lojen qe ke ti
Nje paqe jeshile shum dru


Ky tekst u dërgua nga ThanasiG-UP
Publikimi: 11/10/2008


G-UP - Paqe Jeshile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paqe Jeshile".
3. Video është e këngës "Paqe Jeshile", por nuk këndohet nga G-UP.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 2