Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - Ric Flair Drip Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jumpman Jordan
Flow sikur dhom' metalike me jorgan
Freeman si Morgan
Ky rapshit do m'shkoj dhe kur t'jem gjysh
Pasi diamantet nuk zejn ndryshk

Hah, runi' distanca
Un' i kom' shok sa ju i keni fansa
Duke u tymos me afgan nga Franca
Gjaku përqindje e lart me substanca
Çunat i' tuf' me kapuça
Sikur Fallujah
Titan për kto' xhuxha
Kjo ësht' Vietnam për kto' buça
Kjo nuk ësht' loj' për kta' kolopuça

E un nuk merakosem sa her' që po m'i vjedh
Idet' që truni' im i ka përzgjedh
Ti nuk je un' Kshuqë dhe me t'i fal
Tekstet e mia, ti ngelesh skandal
Tipa si kta' jan' arsyja' që un' kom' heq dor' nga muzika
Nuk boj' mo' lirika
Osht' turp për mu' që na bashko' hip-hopi
Ene' pse ju jeni posht meje shum' liga
Mrena' i' dhome kom' tipa
Që nuk i plas kari fare për art
Melodi nëpër asfalt
Breshëri automatikësh duke thur simfonin Mozart

E un' kom' vetëm 8 klas' shkoll'
Goodfellas lekët nuk i maj' n'portofol
Kom' bo' budalliqe që nuk munet' me i fol
Jena' rrit' me frym' tjetër nëpër metropol
Duke i ra gjoksit fort King Kong
Jom' King nëpër kong'
HYMF
Duke i ra gjoksit fort King Kong
Jom' King dhe pa kong
Kjo ktu' osht' monumentale
Kjo ktu' nuk osht' momentale
Ushqime krudo kto' instrumentale
Un' nuk e promovoj nëpër portale
Pasi s'kam nevoj' për përkrahjet virale
Foleni' mes njoni' - tjetrit për G-n
Rujeni për vete gjith' xhelozin'
Ju nuk i keni aq bole
Me u bo' gangsterra me mu' n'tavolin'
E kom' dhon' shpirtin pa pas përfitim
Trego mirnjohje' kur thu' emrin tim
Deri frymën e funit' që do marr, do m'kesh duke bërtit
Ju qifsha policin'

Outlaw Mf t'u bërtit n'kup' t'qiellit
Shpirti Machiavellit
Do m'dekoroni mas vdekjes
Si puna e Mitrush Kutelit
Fakt
Nojher jom' klasik si tingujt e violinçelit
Shumicën e kohës si konan barbar
Ma kan' harxhu' t'gjith' baterin' e telit
Kto' kurvat që s'ja kom' var'
Profili ulët nuk dukem n'radar
Ndërkoh' n'bagazh 10 koncertet e ktyne'
Gjith' kto' rreperat jan' veç me m'a marr
N'goj, der' sa mos ken' asilloj' pështyme
Gangsta rap un' jom' rrit me kët' lloj fryme
Kur shqiptarët nigjonin turbofolk
Si do buzqeshësh me dhomët e thyme?
Mati mir' t'gjitha fjalët që po fol'
Sa her' që knoj' sillu indiferent
Vetëm se e ke t'gjith grupin prezent
Përmrena vetes e dini që nuk o' mir' asi' moment
Me m'pas konkurrent
Pik
G-UP
Publikimi: 26/10/2021
Recorded, Mix & Master - Late8Ight
Instrumental: 21 Savage, Offset & Metro Boomin - Ric Flair DripG-Up - Ric Flair Drip
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ric Flair Drip".
3. Video është e këngës "Ric Flair Drip", por nuk këndohet nga G-Up.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 0