Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - Rico Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kam aq dhume vargje n'kok hieroglife
Duket sikur kom udhtu nga Marsi
Syt e kuqe ferr doza me muzik
N'gjak tim e kom varsi
Inatin qe keni e kom hajmali
Var n'qaf jeni Marsi
Ca me thon per ty je i cop varikarsi

(Sot eshte bo teper e thjeshte
Futeni n'studio dhe mylleni mrena)
Une nuk bona as back vokalet e kesaj konge
Seriozisht qe per pak desh u cmena
Makarovi neper skena
I kom me vete nja dy tipa nga Tepelena
Ti vejn duret mas koke
Si me kercy Makarena
Asigjo se kena
Tu parku dysh
Llapen jashte si klysh
Juve eshte turp ene qe t'ju peshtysh
Ju nuk jeni pidha some
Jeni qi per ca leke n'byth
E ke parasysh
Maja me e madhe e jetes tate
Gjithmone ka qene maja kokes karit tim
Kam i tufe danocash rrit neper pallate
Me ti ul nervat sikur aspirie

(Ti nuk je bos
Ti nuk je shef
Ti nuk je asigjo serioze
Ti nuk je njish
Ti nuk je 99
Nuk ke lidhje me prerjet mafioze
Ti nuk ke qene kurre lojtar formacioni
Ti s'ke ADN kampioni)
T'vetmet rezultate pozitive n'jeten tate
Kur mu po m'kopjoni
Kom pas momente qe s'kom pas ushqim
Uria nuk ma ka thy krenarin
Betohem ma
Cdo dite jam duke luftu me ta siguru ty rehatine
Duke fluturu me grabitqaret
Ene duke notu me alogator
N'lagjen time kam ca tipa si gladiator
Me karikator (ej)
Gangster ka qene Zani Caushi
Keta kurva nuk jane askushi
Nuk ka vlere se ca do thush ti
Nuk ka peshe se ca do lush ti
Bje bore mes Gushti
5 vjet me liri kushti
Thu qe armet po i mushni
Vec qiellit jeni tu i shti
(Rico) came run
John Gotti tough London
Tarantino per keta pidha meshkuj qe dun filma
Pulp Fiction

(Lagje me t'njejten adrese
T'njejtin numer e kom nez
Deri diten qe do vdes
Tu qi shtetin me fines)
Na osht bo ves
Hypi n'urban
Edhe fare nuk m'han
Duke tymos me tipa qe jane fun
Leni aman
Shpirti biznesit reklam
E vetmja gjo qe keta po bojn tamam
Vargjet e ktyne me t'mira as nuk krahasohen me konget qe per qejf i kam
Hapin accounte fallco n'Instagram
T'vjedhin ca rima sagllam
Perandor n'bot time Tutankhamun
Une keto batuta kam
Chernobyl malli qe n'tuta kam
Tru plere uragan
Bohu i zgjut
Ose do bohet shume tut
Studio vje era barut
Nuk o problem per me thy Kushtetute
Prej vitesh tu thy tabute


Ky tekst u dërgua nga KoziG-UP
Publikimi: 26/10/2021
Recorded, Mix & Master - Late8Ight
Instrumental: Meek Mill - R.I.C.O Ft. DrakeG-Up - Rico
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rico".
3. Video është e këngës "Rico", por nuk këndohet nga G-Up.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-UP:


Komente 0