Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Salaj - Ulqinake Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Lulja puthja
Ta shtojne flaken
Por e fik me Ulqinaken
Ajo moshe ska dashni
Me e marr nuse per shpi
Une ne zemer do ta mbaj
O nuk marr tjeter o per vec saj

Ref(2x)
Eja ti eja moj Ulqinake
Deren zemres vet ja hape
O ti e para moj zune vend
O sa tdu ty nuk du kerkend

Ne prishtine e ne Tirane
vajz ma tbukur me kane thane
As ne Shkup,gjithkund kam pa
Si Ulqinakja atje ska
vetem vajza e Ulqinit
O asht per mu kapak florinit

Ref(4x)
Eja ti eja moj Ulqinake
Deren zemres vet ja hape
O ti e para moj zune vend
O sa tdu ty nuk du kerkend


Ky tekst u dërgua nga  Asele1

Gëzim Salaj - Ulqinake
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ulqinake".
3. Video është e këngës "Ulqinake", por nuk këndohet nga Gëzim Salaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Salaj:


Komente 0