Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Salaj & Egzona Salaj - Gjysma E Shpirtit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

[Gëzimi:]
Jo jo nuk ma Ben zemra,
Me e nxjerr vajzen prej deres,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Si lulja e pranveres,
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Baba Jem i mire,
E di e ke te veshtire,
Me beso dhe vet,
Nuk e kam te lehte. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.

[Gëzimi:]
Loti syte na I ka mbulu,
Lot gezimi jan tuj ra,
E arritem dhe kete dite,
Nuse ty me t’pa.
Nuse me te bukur s’ka,
E ka qendisur nana,
Vajza jeme gjysma e shpirtit,
Po shendrit si hana.

[Egzona:]
Kur ju shoh tani,
Prap ndihem femije,
Nuk po e besoj,
Nuse sot po shkoj. 2x

[Gëzimi:]
Lum e lum per ne e lum per ta,
Ne dere te mire vajza jone paska ra,
E mire e mire nanes I ka ngja,
Bani marshalla.

[Egzona:]
Me tupana e me kal te bardhe,
Me me marr krushqit sot paskan ardhe,
Te gjithe me uroni rruge te mbare,
Malli ka me m’marr.


Gëzim Salaj & Egzona Salaj - Gjysma E Shpirtit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjysma E Shpirtit".
3. Video është e këngës "Gjysma E Shpirtit", por nuk këndohet nga Gëzim Salaj & Egzona Salaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Salaj:


Komente 0