Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gadaf Elmazi (Dafi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Gadaf Elmazi
  • Vendlindja:
  • Zhelinë Tetovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Shtator 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: popullore moderne

Gadaf Elmazi (Dafi) është këngëtar i njohur. Ai është gjithashtu profesor e kompozitor. Shkollën e mesme të muzikës e kreu në Tetovëpë tëvazhduar më pas studimet në fakultetin e muzikës dega solo këndim pran Universitetit të Tetovës. Qysh në moshën fëmijërore fillojë të merret me muzikë. Prej vitit 1993 deri në vitin 2017 ishte antarë në Sh.K.A RNIA Zhelinë Tetovë.

Në vitin 1994 mer pjesë në festivalin Këngë Jeho Strugë
2004 dhe 2005 në festivalin SHARI KĒNDON Tetovë.
2003-2004 punon në radio focus Tëtovë.
2004 mer pjesë me korin e Tetovës në olimpiaden e koreve në Zwickau Gjermani, 2005 Bremen Gjermani, 2006 Linz dhe Graz Austri.
2007 Punsohet si profesor i muzikës në shkollën fillore Luigj Gurakuqi Zhelinë, ku punon akoma.

Veprimtaria artistike:
2007 muzik drame “pritja e Babadimrit”-Teatri i Tetovës
2008 këngë për fëmijë festivali Bletëzat Tetovë
2012 Organizator i koncertit për 100 vjetorin e pamvarësisë së Shqipërisë
2017 muzik drame “Besa e madhe” për shoqaten shqipëtare në Minster Gjermani.
2017 pjesmarës në festivalin Bletëzat,Duet Gadaf & Dorela Elmazi me këngën "Babi pse brengosesh"
14.05.2016 pjesmares në koncert në Minster Gjermani në shoqatën shqiptaro-Gjermane “MINSTERLAND”
25.02.2018 pjesmares në koncert në Berlin Gjermani në shoqatën “Albunivers”
18.07.2018 bën hapjen e festivalit Etno në Zhelinë me këngën "Babi pse btengosesh".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet