Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gadaf Elmazi (Dafi) - Çunat E Gurbetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I

Aq sa ka ujë deti ka gurbeti lotë
Gjalin gurbetqarë po e martojmë sotë
Derdhim lotë gëzimi se është hera e parë
Po martojmë na sonte gjalin gurbetjarë
Oo gjalin gurbetjarë

REF. 2X
Çunat në gurbet e lajnë amanet
Nana edhe baba nusen me u gjetë

II

Vite ke kalu atje në gurbet
Kjo shoqëria ti me krahë po të pret
N’dasëm kemi ftu shoktë e fëmirisë
Se i kërkove ti i kemi të shpisë
Oo i kemi të shpisë


REF. 2XPublikimi: 19/12/2015


Gadaf Elmazi (Dafi) - Çunat E Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çunat E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Çunat E Gurbetit", por nuk këndohet nga Gadaf Elmazi (Dafi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gadaf Elmazi (Dafi):


Komente 0