Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gafur Murati - Vjeshta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Më kujtohet vjeshtë e ftohtë binte shi
kur mori fund përgjithmonë një dashuri
rrinim në një park të strukur si për mëshirë
kur belbëzuan buzët e saj, lamtumirë

Në moment nuk dija fare ç'ka po ndodh
veç i shihja hapat që largoheshin
nga habia mu mbyll goja s'fola asgjë
madje nuk i thashë as lamtumirë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim

Kaluan vitet e ajo s'u kthye më
e ç'ka më mbeti mua veç kujtimit për të
është lehtë ti thuash vetes harroje më shpejt
por më shkoi me zogjtë o jetë o jetë

A thua se do të kthehet ndonjëherë
të më gëzojë dhe mua në një pranverë
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
zogjtë u kthyen nga jugu që të gjithë
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim
por zogu im shkoi shkoi në pakthim


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Gafur Murati - Vjeshta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjeshta".
3. Video është e këngës "Vjeshta", por nuk këndohet nga Gafur Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gafur Murati:


Komente 0