Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gajur Pajaziti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Kopanic (Shkup) 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Gajur Pajaziti është një poet. Ai kreu shkollën fillore në vendlindje, të mesmen në gjimnazin "Zef Lush Marku" dhe studimet deridiplomike në fakultetin "Shën Kirili dhe Metodi" në Shkup. Si pasoje e etjes për dituri vazhdoi studimet në USHT në Tetovë, fakulteti filozofik, dega pedagogji profesionale ku përfitoi titullin Pedagog i diplomuar. Pas mbarimit të studimeve vazhdoi rugën e poetikës duke shkruar përmbledhjen e par me poezi shkollore të titulluar "107 Vjetë Dritë", kush...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Kreshnik Ibrahimi

Besnik Jaha

Albi Lushi

Benjamin Krasniqi

Kushtrim Ymeri

Endi Dresha

Shaban S Shabani

Orhan Dauti

Jurgen Ndoci

Adis Vishi

Tags: Gajur Pajaziti


Komente mbi këtë artist