Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Si I Huaj Do Të Kthehem N`shtëpin E Lindjes

Nënë,Baba,vēlla qanin tek
pragu i shtëpisë së lindjes,
Un largova me lotë e plot vaj,
Duke thënë do t`kthehem si
I huaj n`pragun e kësaj shtëpie.

Do të kthehem n`shtëpin e lindjes,
Si i huaj,e pa shpresë si më parë,
I shkruaj këto vargje me plot lot,
Pa shpres se z`do jem si më parë këtu.

Fati i shkruar nuk ka më kthim,
T`kërkoj falje ty o Babi im,
Nënë ma ban hallallë çdo gjë
Se do t`vij si një i huaj përsëri.

**Gajur Pajaziti
13.08.2016

- poezi nga Gajur Pajaziti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet