A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Galliano Borsato

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Residence:
  • Itali 
BIOGRAFIA: Galliano Borsato is a popular songwriter. Galliano Borsato është një kompozitor italian që kompozon këngë me tekste në gjuhën shqipe për artistë të ndryshëm shqiptarë. Ai e filloi përvojën e tij muzikore si nxënës i profesorit të famshëm, Germano Serafin, kitaristit i grupit muzikor Le orme. Në 1990 themelon grupin Rapsodiva, me të cilin pas një viti nënshkruan një kontratë me Shtëpinë Diskografike Divinazione në Milano. Ky bashkëpunim bën që të dalin pjesë të tilla si “Settembre” (Shtat...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Brikel Guga

Dritan Shtylla

Klodi Shehu

Luan Tashi

Asdren Rrahmani

Jetmir Barbullushi

Miti Geci

Spartak Tili

Marsel Gunga

Besnik Zikolli


Tags: Galliano Borsato

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019