Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ganimete Abazi (Ganja) - Doli Goca Ne Penxhere  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kthehu"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Doli Goca Ne Penxhere" kënduar nga Ganimete Abazi (Ganja).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhemi Nokshiqi Muzai - Doli Goca Ne Penxhere

O ylberi me 7 Lara ke kalu ne bjeshke te bardha o ylberi bermbi mal çiken ton e bane djal.

Eglantina Toska - Doli Goca Ne Penxhere

Doli goca ne penxhere
per me pa se kush po vjen
po na vjen nje djale beqar
zemren time ma ka marre x2

ojojojoj lale ojojoj oj lale
kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi
ojojoj oj lale ojojojoj oj lale kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi

ndoshta jam dhe fakara
por nuk blihem me para
mos ma ki moj me hile
sa me don moj kurre s'ma the

ojojoj oj lale ojojoj lale
kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi

ref 4

Merita Halili - Doli Goca Ne Penxhere

Doli goca ne penxhere
per me pa se kush po vjen
po na vjen nje djale beqar
zemren time ma ka marre x2

ojojojoj lale ojojoj oj lale
kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi
ojojoj oj lale ojojojoj oj lale kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi

ndoshta jam dhe fukara
por nuk blihem me para
mos ma ki moj me hile
sa me don moj kurre s'ma the

ojojoj oj lale ojojoj lale
kujtova se binte shi ata ishin lotet e mi

ref 4
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Abazi (Ganja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet