Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gane Berisha, Donika Hajra & Ganimete Asllani - Karajfili ne saksi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Karajfili në saksi
Aman karafili oh në saksi!
I çel gonxhet nji nga nji.
Aman i çel gonxhet oh nji nga nji.

Hem i bardhë, hem bujarë
Aman je i bukur oh për beharë
Aman për beharë!

Ku ta gjej oh nji djalë të ri
Aman ku ta gjej oh nji djalë të ri.
Mos t’pi venë e mos t’pi raki
Aman mos t’pi venë e mos t’pi raki.

Hem shkollar, hem bujarë
Aman djalë të bukur oh ziliqarë
Aman ziliqarë.

Çelin vjollcat dy nga dy
Aman çelin vjollcat oh dy nga dy
Ku ta gjej oh nji vajzë si ty?
Aman ku ta gjej oh nji vajzë si ty?

Hem syzezë, hem belhollë
Aman faqekuqe moj por si mollë
Aman por si mollë!


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gane Berisha, Donika Hajra & Ganimete Asllani - Karajfili ne saksi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karajfili ne saksi".
3. Video është e këngës "Karajfili ne saksi", por nuk këndohet nga Gane Berisha, Donika Hajra & Ganimete Asllani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ganimete Berisha:


Komente 0