Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ganimete Jashanica - Mirupafshim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirupafshim".
3. Video është e këngës "Mirupafshim", por nuk këndohet nga Ganimete Jashanica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ganimete Jashanica - Mirupafshim  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/04/2009

2009-04-02T09:17:04+00:00Frymë marr e nuk jam gjallë
vyshkem si gjethi i mekur
shumë kam qarë për ty me mall
unë në shpirt jam e vdekur.

Thonë e funditshpresa vdes
shpresë më nuk ka ne mua
ndjenjë e njejtë çdo mëngjes
nuk të kam ty që të duaa

ref:

Mirupafshim Kosoven e lirë
më the para shumë vitesh
në gurbet kur shkove´eh.
Lulet u thafshin
krushqit mi ke ngri
mëharrove´eh
tjetrën e martove.

Frymë marr e nuk jam gjallë
vyshkem si gjethi i mekur
shumë kam qarë për ty me mall
unë në shpirt jam e vdekur.

Thonë e funditshpresa vdes
shpresë më nuk ka ne mua
ndjenjë e njejtë çdo mëngjes
nuk të kam ty që të duaa

Ref 2x

Mirupafshim Kosoven e lirë
më the para shumë vitesh
në gurbet kur shkove´eh.
Lulet u thafshin
krushqit mi ke ngri
mëharrove´eh
tjetrën e martove.


Ky tekst u dërgua nga Atutti
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet