Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gaqo Çako - Dashnor Tu Bana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnor Tu Bana".
3. Video është e këngës "Dashnor Tu Bana", por nuk këndohet nga Gaqo Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gaqo Çako - Dashnor Tu Bana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Popullore & Classic"

Komente

Asnjë Koment

29/04/2013

2013-04-29T08:10:08+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashnor Tu Bana" kënduar nga Gaqo Çako.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Frederik Ndoci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dashnor tu bana
une ty moj lule
rrezet si hana
n'zemer mi prune
rrezet si hana
n'zemer mi prune.

Prej larg t'shikjojshe
si rrezja djellit
kur mu afrojshe
si engjell qiellit
kur mu afrojshe
si engjell qiellit.

Tue kja syte me rrine
me ka lodhe dashnia
te kesh moj miresine
te rujt Perendia
te kesh moj miresine
te rujt Perendia.

Te gezojme se erdh pranvera perseri
permbi te gjitha lule tjera
bashke me ty moj drandofile
do te rri.

Mos t'na shkoje moj drandofile
kjo pranvere
bashke me gonxhet gemin sille
avitu o mori lule te marr ereMë Shumë Këngë Nga Gaqo Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë