Garazhat E Bardha
Garazhat E Bardha

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Garazhat E Bardha është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Garazhat e Bardha eshte rock grup nga Mitrovica. Rok bendi kosovar, sipas vetë themeluesit të tij, ka vazhduar të merret me muzikë pavarësisht largimeve të disa anëtarëve të tij. Albumi i tyre i parë ka pasur tetë këngë, ndërkaq këngët më të njohura janë “Ma jep dorën”, “Shume Lagt” dhe “VERTET”, të cilave këngë ata ua kanë realizuar edhe spotin. Grupi do të hyjë në histori të muzikës shqiptare si grupi i parë rok që ka hedhur një këngë rok në iT...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0