Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Hyda - Festa E Bajramit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

ne kto qaste te bajramit bushqes ftyra e muslimanit sot ka gzim bota islame kendone kunane thrret ezane

gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame
gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame

Ramazani me plot begatije e porcolla me
krenarije me ibadet dhe dhiker t'zotit kaloj
ditet e motmotit

gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame
gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame

gjith natura ne form te vete e madhron
zotin e vete ndriqon hëna shkelqen djelli
feston toka e feston qielli

gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame
gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame

qdo shtepi te muslimanit shtrohet sofra e bajramit pershendet vlla me vllahun e vete uron bajramin per shumë vjet

gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame
gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame

gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame
gzohu gzohu o muslimane sot
festojm bukrin bajrame


Ky tekst u dërgua nga Veli   enveri25

Gazmend Hyda - Festa E Bajramit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festa E Bajramit".
3. Video është e këngës "Festa E Bajramit", por nuk këndohet nga Gazmend Hyda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gazmend Hyda:


Komente 0