Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Hyda - Ismaili A.s Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Hazreti Ibrahimi Ra me flejt nje nate zoti bani emer t’bon djalin kurban
zoti bani emer t’bon djalin kurban
Hazreti Ibrahimi i’tha grujes vete nester t’ma ndrosh djalin let shkon ne n’xjafet
nester t’ma ndrosh djalin let shkon ne n’xjafet
Ibrahimi shkoj me djalin mal Ismail pre biro du je fjal me than Ismail pre biro du je fjal me than zoti ka ba emer ty kurban me t’ba mu ke qillu evlad po skom qka me ba mu ke qillu evlad po skom qka me ba Ismaili i tha t’luten baba jam emrin e zotit i tha qoje n’vend emrin e zotit i tha qoje n’vend pasi mue zoti po m’dojka qaq shume dhimt e shpirtit saber do ti baj dhimt e shpirtit saber do ti baj
nana e Ismailit nuk dike kurgja met tngame shejtani shkoj haber i dha met tngame shejtani shkoj haber i dha pse e ndrove djalin e e’sqove mal babaj vete Ismailin kurban ka me ba babaj vete Ismailin kurban ka me ba hiqmu ti prej syve lanet ti shejtan t’bash ba zoti emer let bahet kurban t’bash ba zoti emer let bahet kurban nana e Ismailit ti kur tja shikosh djalit kmishen plot me gjak kur tja shikosh djalit kmishen plot me gjak nana e Ismailit mor nje gor ne dore qiti mas shejtanit synin ja qeroj qiti mas shejtanit synin ja qeroj Ismaili i tha t’lutem baba jem t milidhsh kam e dore gith me nje vend t milidhsh kam e dore gith me nje vend shpirti esht i dhimshum un do te levizi mos ti per lyjteshat e ti boj me gjak mos ti per lyjteshat e ti boj me gjak mos ti per lyjteshat e ti boj me gjak kur ti shofet nana saber smun te ban kur ti shofet nana saber smun te ban ismaili i tha t lutem baba i jem tmi mlojsh kta sy ty mos te vjen keq tmi mlojsh kta sy ty mos te vjen keq ibrahim ismailit syt ja ka mlu edhe tri her thiken nqaf jaka vndu edhe tri her thiken nqaf jaka vndu Zoti i madh gjibrin ne xhenet e qoj shko mere kurbanin ibrahimit ja qojsh shko mere kurbanin ibrahimit ja qojsh ismaili u ba ma idashni jem ne vend te Ismailit dashi bahët kurban ne vend te Ismailit dashi bahët kurban dhe per Ismailin jan gzu shumë melek lete shkoj te nana lebejkum le bejt lete shkoj te nana lebejkum le bejt


Ky tekst u dërgua nga  enver

Gazmend Hyda - Ismaili A.s
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ismaili A.s".
3. Video është e këngës "Ismaili A.s", por nuk këndohet nga Gazmend Hyda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gazmend Hyda:


Komente 0