Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gazmend Kelmendi - Sillu Sillu Bote E Vjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sillu Sillu Bote E Vjeter".
3. Video është e këngës "Sillu Sillu Bote E Vjeter", por nuk këndohet nga Gazmend Kelmendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gazmend Kelmendi - Sillu Sillu Bote E Vjeter  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

17/02/2017

2017-02-17T09:13:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sillu Sillu Bote E Vjeter" kënduar nga Gazmend Kelmendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Kelmendi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bujar Uka. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sillu Sillu Bot e Vjeter
Ty Tka Beku Perendija
Zoti Asht Nje Zbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerezija
Zoti Asht Nje Zbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerezija

Pasuria, ditunia,
Shkojn e Treten porsi vesi,
Ka ba emer perendia,
Kush ka lindur prap do vdesi,
Ka ba emer perendia,
Kush ka lindur prap do vdesi,

Oj Raki Raki-a e Rrushit
Ti Qem Zihesh Nkazan Tprushit
Oj Raki Moj Bukuroshe
E qon Lalen Qoshe Mqoshe
Oj Raki Moj Bukuroshe
E qon Lalen Qoshe Mqoshe

Me pas dijtë se ke Naj tjetër
Unë ma rallë të kisha ardhë
Me harru’ dashninë e vjetër
Kurr Per Jet Sta Boj Hallall-e
Me harru’ dashninë e vjetër
Kurr Per Jet Sta Boj Hallall-eMë Shumë Këngë Nga Gazmend Kelmendi (Gazza):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet