Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gazmend Pallaska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 65 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Gazmend Pallaska është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Gazmend Pallaska ka qenë njëri ndër këngëtarët më të njohur shqiptarë në Jugosllavinë e dikurshme. Tani vepron si avokat në Prishtinë. Gazmend Pallaska debutoi në vitin 1970 si këngëtar i shansoneve dhe shllagerëve. Katër herë (1974, 1976, 1982 dhe 1983) mori pjesë në Jugovizion (Jugovizija) (garën parakualifikuese jugosllave për në Evrovizion). Ai ishte një nga këngëtarët e rrallë shqiptarë që njiheshin edhe jashtë trojeve shqipfolëse të Jugosl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Dashnor Diko

Enver Muluka

Fazli Rashica

Shaip Bytyqi

Halil Bytyqi

Enver Petrovci

Met Sadiku

Sevdi Malsia

Esat Maxhuni

Tags: Gazmend Pallaska


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet